Wybierz zawód

The file ///wyszukiwarka/wybierz_zawod_left.php cannot be included!
It does not exist or is not readable.
My piszemy

My piszemyWidzisz, że wokół dzieje się coś ciekawego, o czym chciałbyś powiedzieć innym? Wierzysz, że za pomocą słów da się opisać świat? My też w to wierzymy. Dlatego stworzyliśmy miejsce specjalnie dla Was.

Tutaj publikujemy najlepsze artykuły z Waszych szkolnych gazetek, teksty stworzone na potrzeby lekcji i te, które powstały z głębi serca. Tutaj przeczytacie o wszystkim, co ciekawe, intrygujące, ważne i kontrowersyjne. Dla każdego licealisty.

Wszelkie formy Twojej przygody ze słowem są mile widziane: daj wierszom pisanym do szuflady zaczerpnąć nieco powietrza, pozwól zachwycić się innym Twoim ostatnim opowiadaniem. Ostrz swoje dziennikarskie zmysły i pióro.

Pod tym adresem czekamy na Wasze artykuły, felietony, wiersze, zdjęcia… Przysyłajcie wszystko, co warte pokazania szerszej publiczności! Nie zapomnijcie, żeby do wiadomości dołączyć kilka słów o sobie.
W klimacie kubańskiej elity Drukuj Poleć znajomemu
W klimacie kubańskiej elityWróć do mnie z krainy snów
Zasnutej woalem niepewności
Namaluj barwny obraz świata

Chcę znów poczuć dotyk Twojej dłoni
Usłyszeć perlisty śmiech
Oglądać jak lekko stąpasz po gęstej trawie
Chcę…kolejne ulotne marzenie
Czytaj całość
 
List do wieczności Drukuj Poleć znajomemu
List do wiecznościNa pożółkłej od starości fotografii
Jesteś Ty i ja
Z zatrzymanym uśmiechem w czasie
Niespełnionymi marzeniami na przyszłość
Patrzymy na szarość świata
Który stanął w miejscu…
 
 

Czytaj całość
 
Królowa Mate-Matka... Drukuj Poleć znajomemu

Królowa Mate-Matka... czyli refleksje na temat przydatności obowiązkowej matury z matematyki spisane przez ubiegłorocznego absolwenta klasy mat-fiz.

Temat obowiązkowej matury z matematyki jest dość popularny, a zapewne zrobi się jeszcze bardziej popularny około kwietnia. Fakt faktem, że wtedy matura w ogóle jest dość popularnym tematem, ale w tym roku część z matematyki będzie zapewne nieco bardziej wyróżniająca się w tym względzie: zwłaszcza wśród uczniów klas humanistycznych, którzy, kiedy już zapomną o prawdziwym znaczeniu słowa „humanista” i uznają matematykę za czysto symboliczną i nie bardzo formalnie potrzebną, stwierdzą, że nakaz zdawania „nie swoich” przedmiotów przy jednoczesnym profilowaniu klas to paranoja.

Czytaj całość
 
Nietoperek w domu wariatów. Recenzja gry Batman: Arkham Asylum Drukuj Poleć znajomemu

Batman: Arkham AsylumMrocznemu Rycerzowi do tej pory szczęście nie dopisywało. Większość produkcji z jego udziałem to nic nie warte crapy, a LEGO Batman: The Videogame nie miał w sobie klimatu  komiksów. I oto w Roku Pańskim 2009 nadszedł tytuł, który może śmiało pretendować do miana Gry Roku!

Czytaj całość
 
To drink or not to drink Drukuj Poleć znajomemu
to drink or not to drink?Stare buddyjskie przysłowie głosi: chcesz być szczęśliwy jeden dzień -upij się, chcesz być szczęśliwy całe życie -załóż ogród. Polacy dodali: ...aby mieć gdzie pić.
Czytaj całość
 
Nowatorskie zdjęcia Drukuj Poleć znajomemu
Nowatorskie zdjęciaMam 17 lat i już od kilku dobrych lat moją pasją jest fotografia. Niedawno postanowiłam zająć się fotografią tradycyjną, porzucając cyfrówkę. Muszę przyznać, że to naprawdę o wiele ciekawsze! Zdjęcie, które załączam to efekt eksperymentu z camerą obscura, tzw. fotografia otworkowa. Szczerze zachęcam wszystkich, których ten temat interesuje,  do wypróbowania tego sposobu fotografowania, iście fascynujące.

Czytaj całość
 
Backmasking w muzyce - mocno naciągane fakty Drukuj Poleć znajomemu

Backmasking w muzyceJakiś czas temu przeglądając video na Youtube trafiłem na piosenkę Plus i minus dość znaczącego niegdyś na polskim rynku fonograficznym zespołu – Kaliber 44. Moją uwagę zwrócił dopisek w tytule – Backmasking, ukryta treść. Postanowiłem  posłuchać.

Czytaj całość
 
Seks na dużej przerwie Drukuj Poleć znajomemu

Seks na dużej przerwieGdy znajomi dowiedzieli się, na jaki temat chcę napisać artykuł, nie kryli ciekawości. - W końcu coś z werwą - posypały się opinie. Na szczęście wiedzą, że nagromadzić materiał na taki temat samemu byłoby ciężko. No - chyba, że jest się Don Juanem czy Casanovą - oni z pewnością opowiedzieliby kilka ciekawych historyjek! Wyruszyłem więc do zbierania materiałów. Możecie sobie wyobrazić, jakim zaskoczeniem były dla mnie opowieści zasłyszane wśród licealistów.

Czytaj całość
 
Opowiadanie niedokończone Drukuj Poleć znajomemu

Opowiadanie niedokończoneTrwały już przygotowania do bitwy. Tysiące wojów uformowanych w oddziały czekało, aż padnie rozkaz wymarszu. Białogłowy płakały, prosząc swoich braci, aby pozostali z nimi, lecz oni żądni chwały szli w obronie swojej ojczyzny, swych grodów, sióstr, matek i żon. Kobiety mimo płaczu i próśb wiedziały o tym i wkrótce dały spokój chowając się w swych domostwach...

Czytaj całość
 
Nota listopadowa Drukuj Poleć znajomemu
Nota listopadowaFelieton o maturalnej rzeczywistości: świątecznej i codziennej. O pytaniach bez odpowiedzi i o odpowiedziach, które nigdy nie zadowolą pytającego.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 23