Study abroad

Student globalny

Serwis Study-Abroad powstał z myślą o odważnych i ciekawych świata. O tych, którzy chcą poznać smak studiowania na zagranicznej uczelni.

Tutaj uczniowie, studenci, nauczyciele i pracownicy uczelni dowiedzą się wszystkiego o studiach za granicą. Przekonamy Was, że taka przygoda wzbogaca intelektualnie, daje nowe doświadczenia kulturowe i szansę zaistnienia na międzynarodowym rynku pracy.

Będziemy Was informować, motywować i zachęcać. Z nami poznacie smak studiowania w słonecznej Hiszpanii, egzotycznym Meksyku i tolerancyjnej Holandii. Gwarantujemy, że ponad sto artykułów umieszczonych w serwisie pobudzi wasz apetyt na studia za granicą.

Wyjeżdżajcie, studiujcie, zdobywajcie doświadczenia i… wracajcie!

 
Program stypendialny GFPS-Polska
fot. Silar | CC by-sa 3.0Chociaż kraj kartoflanych sałatek, pysznego piwa i „Ordnungu” jest tuż obok, jednak stosunkowo niewiele osób ma szansę pomieszkać za naszą zachodnią granicą i zasmakować niemieckiej kultury. Poza urzekającą kuchnią i nienaganną organizacją, Niemcy charakteryzują się też świetnymi uniwersytetami rozsianymi po całym terytorium Federacji. Co zrobić, by w czasie studiów skorzystać z tych dobrodziejstw? Zostac stypendystą GFPS-Polska!
Czytaj całość
 
Stypendium w Niemczech dla ambitnych
 Fundacja Rochusa i Beatrycze Mummert oferuje stypendia dla odznaczających się wysokim potencjałem, pochodzących z Europy  Środkowej i Wschodniej studentów nauk ekonomicznych  i przyrodniczych oraz kierunków inżynierskich, którzy w przyszłości zamierzają dołączyć do elity kadry zarządzającej swoich krajów.
Czytaj całość
 
Staż za granicą = gwarancja pracy
staż za granicąJuż na studiach możesz zwiększyć swoją szansę na pracę marzeń i równocześnie przeżyć niesamowitą przygodę w międzynarodowym środowisku. Co roku wielu polskich studentów decyduje się podjąć staż za granicą, który jest doskonałą przepustką do przyszłej kariery.
 
Czytaj całość
 
Student Globalny
Student GlobalnyJest ich już ponad 2 miliony. Wyjeżdżają studiować do innego kraju - na całe studia, na kilka semestrów, na zebranie materiałów do doktoratu, na chwilę. W różnej formule - na stypendium, w wymianie międzyuczelnianej, na własną rękę. Studenci globalni są wszędzie. Najwięcej w Europie i Stanach Zjednoczonych. Są z Azji - prawie co drugi, są z Europy - co trzeci, są z Ameryki Północnej, Południowej, Afryki, Oceanii.
Czytaj całość
 
Przygoda z Erasmusem
Beata SkibińskaProgram Erasmus narodził się w 1987 roku wśród państw ówczesnej Wspólnoty Europejskiej, które postanowiły usystematyzować współpracę w zakresie szkolnictwa wyższego. European Action Scheme for Mobility of University Students został nazwany po prostu Erasmusem. Programowi patronuje Erazm z Rotterdamu. Z czasem dołączały nowe kraje członkowskie i w tej chwili obejmuje aż 31 krajów. A że apetyt ma ogromny, na pewno z roku na rok będzie rósł w siłę.


Czytaj całość
 
Kolekcjonerzy wrażeń

Prof. Wojciech BursztaProf. Wojciech Burszta, kierownik Katedry Antropologii Kulturowej SWPS w Warszawie, specjalista od wielokulturowości, wyjaśnia zjawisko studenta globalnego.

Czytaj całość
 
Masa krytyczna

Prof. Janusz CzapińskiO trudnej sztuce tolerancji - czyli czego nas uczą studia za granicą - mówi prof. Janusz Czapiński, psycholog społeczny, prorektor ds. nauki w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie.

Czytaj całość
 
Iter Italicus czyli droga włoska

Prof.Andrzej WyczańskiO tym, jak w przeszłości Europy kształtował się proces umiędzynaradawiania edukacji, opowiada prof. Andrzej Wyczański, historyk z Polskiej Akademii Nauk.

Czytaj całość
 
Europa? To banalne

Prof. Piotr PłoszajskiRozmowa z prof. Piotrem Płoszajskim, ds. Współpracy z Zagranicą Szkoły Głównej Handlowej w latach 2005-2008.

Czytaj całość
 
Up-to-date

Prof. Andrzej KoźmińskiProf. Andrzej Koźmiński, rektor Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego, przepowiada przyszłość szkolnictwa wyższego.

Czytaj całość
 
The London School of Business and Finance offers everyone free MBA classes online
Artykuł sponsorowany
LSOBF
The revolutionary approach to education will change the way people teach, learn and gain MBAs forever – this is just the first step.

Czytaj całość