Bilans 2011
 Studenci w Polsce
 Liczba Szkół Wyższych
 Studenci w uczelniach niepublicznych
 Liczba uczelni niepublicznych

 Mapa uczelni
niepublicznych w Polsce
Uczelnie niepubliczne 2011
Pełna tabela

Bilans 1991-2011
Pełna tabela

Odznaczenia dla rektorów uczelni niepublicznych Drukuj Poleć znajomemu
20-lecie - odznaczenia od prezydenta Bronisław Komorowski, prezydent RP, wręczył (5 października 2011 r.) wysokie odznaczenia państwowe za wybitne zasługi w działalności naukowo-badawczej, dydaktycznej i społecznej oraz za popularyzowanie nauki w Polsce i na świecie rektorom i profesorom uczelni niepublicznych.
Czytaj całość
 
Inauguracja w blasku jubileuszu Drukuj Poleć znajomemu
Inauguracja w blasku jubileuszu Jubileuszowa Inauguracja Roku Akademickiego Uczelni Niepublicznych 2011/2012, przebiegająca pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, zgromadziła 24 września 2011 r. w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie ponad 70 rektorów uczelni niepublicznych. Obecne były także władze stołecznych uczelni publicznych.

Czytaj całość
 
W światowym wymiarze Drukuj Poleć znajomemu
Uczelnie niepubliczne - w wymiarze Europy i świata Rosnąca rola niepublicznego szkolnictwa wyższego na świecie oraz analiza dróg rozwoju prywatnych uczelni w Europie, w zmieniającym się otoczeniu...

Czytaj całość
 
Konferencja prasowa w PAP Drukuj Poleć znajomemu
Liczy się tylko przyszłość Obchody 20-lecia uczelni niepublicznych w Polsce, które miały miejsce 23 września składają się z dwóch połączonych wydarzeń.
Czytaj całość
 
Wykład prof. Karola Musioła Drukuj Poleć znajomemu

Ministrt mówi: Dziekuję!Wykład inauguracyjny Polskie szkolnictwo wyższe i nauka po 1989 roku wygłosił prof. Karol Musioł, rektor UJ

Czytaj całość
 
Minister mówi: Dziekuję! Drukuj Poleć znajomemu

Ministrt mówi: Dziekuję!Na Gali 20-lecia toast wzniósł prof. Zbigniew Marciniak, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego.

Czytaj całość
 
Medal dla Prezydenta RP Drukuj Poleć znajomemu
Medal dla prezydentaPodczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2011/2012 polskich uczelni niepublicznych w imieniu Komitetu Obchodów 20-lecia...

Czytaj całość
 
Seminarium w Krakowie Drukuj Poleć znajomemu
Wczoraj i dziś polskich uczelni niepublicznychOd 20 lat działają w Polsce uczelnie niepubliczne, które na trwałe wpisały się w krajobraz polskiego szkolnictwa wyższego.

Czytaj całość
 
Fenomen dwudziestolecia Drukuj Poleć znajomemu

Fenomen dwudziestolecia20-lecie uczelni niepublicznych w Polsce to historia tysięcy ludzi, którzy odważyli się stworzyć alternatywną strukturę szkolnictwa wyższego.

Czytaj całość
 
Wspólny sukces Drukuj Poleć znajomemu

Wspólny sukcesTradycyjnie w połowie roku publikujemy raport o uczelniach niepublicznych. Jest to grupa imponująca, gdyż liczy 318 uczelni (czyli o prawie 200 więcej niż jest w Polsce uczelni publicznych).

Czytaj całość
 
Wciąż zarzucam wędkę... Drukuj Poleć znajomemu

Wciąż zarzucam wędkę...mówi dr Krzysztof Pawłowski, założyciel i rektor Wyższej Szkoły Biznesu-NLU w Nowym Sączu

Czytaj całość