Wybierz zawód

The file ///wyszukiwarka/wybierz_zawod_left.php cannot be included!
It does not exist or is not readable.
Sprawy
Długi marsz śladami Witolda Glińskiego Drukuj Poleć znajomemu

Długi marsz śladami Witolda Glińskiego14 maja br. trzech młodych polskich podróżników – Tomasz Grzywaczewski (student prawa UŁ), Bartosz Malinowski (technik obsługi ruchu turystycznego) i Filip Drożdż (student Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi i Grafiki na ASP w Krakowie) rozpoczęło niezwykłą wędrówkę pod nazwą Long Walk Plus Expedition.

Czytaj całość
 
Sprawni inaczej Drukuj Poleć znajomemu
Janusz DoboszJak sprawni są polscy uczniowie? Czy są bardziej wysportowani od swoich rodziców? W rozmowie z  dr. Januszem Doboszem z warszawskiego AWF jako pierwsi poznajemy kulisy trwającego populacyjnego badania kondycji fizycznej dzieci i nastolatków!

Czytaj całość
 
Młodzi zawalczą o samorządy Drukuj Poleć znajomemu
Młodzi w polityce21 listopada 2010. Niedziela jak każda inna. Większość polskiej młodzieży spędzi ją komentując linki i zdjęcia znajomych  na Facebooku albo imprezując na mieście. Ale nie wszyscy. Dla niektórych wyborcza niedziela będzie politycznym sprawdzianem. Zaważy na ich codziennym życiu w czasie najbliższych 4 lat. A może i na całej przyszłości.
Czytaj całość
 
Ilu uczniów w jednej klasie? Drukuj Poleć znajomemu

Ilu uczniów w jednej klasie?W ostatnim czasie dużo mówi się o korzystnym wpływie, jaki wywierają na ucznia i jego postępy w nauce, i podejście indywidualne, i zróżnicowane formy aktywizacji zajęć. Niestety bardzo często można zaobserwować, że te jakże istotne dla efektów kształcenia czynniki, nie mogą być stosowane z powodu nadmiernej liczebności klas.

Czytaj całość
 
Czy korepetycje psują uczniów i nauczycieli ? Drukuj Poleć znajomemu

Czy korepetycje psują uczniów i nauczycieli?Pytanie to pojawia się co jakiś czas w różnych publikacjach i wzbudza spore emocje. Wydaje się, że korepetycje mają tyle samo zagorzałych zwolenników co przeciwników.

Czytaj całość
 
Skreślenie z listy uczniów. Za co, kiedy, jak? Drukuj Poleć znajomemu
Skreślenie z listy uczniów. Za co, kiedy, jak?Najbardziej restrykcyjną karą w szkolnej rzeczywistości jest skreślenie z listy uczniów. Warto znać procedury i wiedzieć, w jakich sytuacjach można podlegać tej karze. Łatwiej wówczas uniknąć przykrych konsekwencji związanych ze skreśleniem z listy uczniów, a może nawet... uniknąć samej kary.
Czytaj całość
 
Duże miasto - duża dysleksja, małe miasto - mała dysleksja Drukuj Poleć znajomemu

Duże miasto - duża dysleksja, małe miasto - mała dysleksjaDysleksja w ostatnich latach stała się dość powszechnym schorzeniem. Z raportów komisji egzaminacyjnych wynika, że w niektórych rejonach Polski na dysleksję choruje... co trzeci uczeń. Co ciekawe: im większe miasto – tym więcej chorych.

Czytaj całość
 
Przerwa w polskiej szkole Drukuj Poleć znajomemu

Przerwa w polskiej szkolePrzerwa to jeden z najważniejszych momentów podczas dnia w szkole. Większość uczniów przeżywa 45 minut lekcji jak coś najgorszego na świecie, ciągnącego się w nieskończoność i tylko czeka, aż zadzwoni dzwonek, żeby wyjść z „sali grozy”. Kiedy wreszcie zakończy się odliczanie, na korytarzach zaczyna się chaos.

Czytaj całość
 
Internet - ściągawka bez dna Drukuj Poleć znajomemu

Internet - ściągawka bez dnaPrezentacje maturalne, wypracowania, gotowe rozwiązania z matematyki, fizyki czy chemii - wszystko to można znaleźć w sieci. Jakby na to nie spojrzeć Internet stał się nie tylko źródłem informacji jako takiej, ale również - zwłaszcza z punktu widzenia ucznia - gigantyczną ściągawką bez dna.

Czytaj całość
 
Kiedy branie korepetycji nie ma sensu? Drukuj Poleć znajomemu
Kiedy branie korepetycji nie ma sensu?Korepetycje nie zawsze dają efekty, czasami ich branie nie ma większego sensu. W jakich sytuacjach należy ich unikać, aby nie wyrzucać pieniędzy? (przecież korepetycje to najdroższa forma nauczania). Zdarza się niestety, że inwestycja pt. korepetycje będzie przysłowiowym wyrzuceniem pieniędzy „w błoto”. Kiedy tak się może stać?
 
 
Czytaj całość