Matura 2013
Matura ustna
Matura z rocka
 Matura ustna z języka polskiego? Wydawałoby się, że nie ma nic łatwiejszego: przygotować prezentację, przedstawić ją i już... mamy maksymalny wynik.
 
Czytaj całość
 
Temat jak marzenie
Temat jak marzenieWszyscy lubią marzyć. Na przykład, że już zdali maturę z języka polskiego. Aby marzenia się spełniły, warto je wesprzeć jakimś sensownym czynem. Chociażby wyborem tematu prezentacji, którego nie będziesz żałować.
Czytaj całość
 
Ustny polski - co irytuje egzaminatorów?
Okiem egzaminatoraO tym, co drażni komisję podczas egzaminów ustnych i w czym tkwi sukces maturalnej prezentacji rozmawiamy z mgr Ewą Ostrowską - filologiem polskim, egzaminatorem z języka polskiego.
 
Czytaj całość
 
Plan prezentacji: jak przygotować?
Plan prezentacjiRamowy plan prezentacji wraz z wykazem ewentualnych materiałów pomocniczych (np. rzutnik, radiomagnetofon) należy złożyć dyrektorowi szkoły tydzień przed prezentacją maturalną. Jak powinien wyglądać idealny plan prezentacji?
 
Czytaj całość
 
Bibliografia maturalna: z czym to się je?

Bibliografia maturalna z jęz. polskiego - z czym to się je?Co należy wiedzieć o konstruowaniu bibliografii do prezentacji maturalnej z języka polskiego? Jak powinna wyglądać wzorcowa? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości dotyczące jednego z najważniejszych dokumentów, jakie musicie przygotować w przededniu matury.

Czytaj całość
 
Poskromienie natury i matury
Poskromienie naturyMyśl o publicznym wystąpieniu, jakim jest matura ustna doprowadza nas do palpitacji serca. Nie należy się jednak załamywać, są sprawdzone sposoby na przywrócenie pulsu.


Czytaj całość
 
Kupić GOTOWCA czy nie?
Kupić GOTOWCA czy nie?Matura ustna z języka polskiego kosztuje. Ile? Coraz mniej. Ku utrapieniu nauczycieli w licznych szkołach pojawiają się oferty bardzo dobrych prezentacji za śmiesznie niskie pieniądze.
Czytaj całość
 
Matura na zamówienie

Matura na zamowienieMatura za 40 zł! - Sprzedam prezentację, cena do uzgodnienia. - Doświadczony nauczyciel napisze prezentację maturalną...

Czytaj całość
 
Maturalny savoir-vivre

Maturalny savoir-vivrePrzed ważnym egzaminem warto przypomnieć sobie staromodne maniery. Komunikowanie się z ludźmi przez internet czy telefon komórkowy to nie to samo, co kontakt twarzą w twarz.

Czytaj całość