Wybierz zawód

The file ///wyszukiwarka/wybierz_zawod_left.php cannot be included!
It does not exist or is not readable.
Mocna rzecz
Masakra w szkole Drukuj Poleć znajomemu

Masakra w szkoleZazwyczaj zaczyna się tak samo: pewnego dnia internet, gazety i telewizje obiega wiadomość, że w szkole średniej w którymś z amerykańskich stanów albo w Finlandii doszło do strzelaniny. Uczeń przyszedł do szkoły z bronią, wyciągnął, załadował i zaczął strzelać w kierunku ludzi. Zginęło kilkanaście osób, jest wielu rannych.

Czytaj całość
 
Arcydzieła sprayem malowane Drukuj Poleć znajomemu

Smoczek :)Są wszędzie: w podziemnych przejściach, na murach starych czynszówek, a nawet ścianach nowoczesnych apartamentowców. Powszechnie uważane za zmorę współczesnego krajobrazu urbanistycznego, a wśród wąskich undergroundowych kręgów za małe dzieła sztuki. Choć zwyczaj malowania na murach dotarł do Polski na początku lat dziewiędziesiątych XX wieku – spór wokół graffiti wciąż trwa. Jedni uważają dzieła writerów za sztukę, inni postrzegają ich działalność jako akt wandalizmu.

Czytaj całość
 
18 mgnień wiosny Drukuj Poleć znajomemu
Szalona zabawa przy pierwszym legalnie wypitym alkoholu, osiemnaście świeczek na torcie i tyle samo uderzeń pasem w tyłek, szereg nowych praw i obowiązków, a często spory wydatek. To "osiemnastka" - jedyne takie urodziny w życiu.
Czytaj całość
 
Nastolatki i alkohol - jak jest u sąsiadów? Drukuj Poleć znajomemu

Flaga NiemiecMarcus Wildschwain,

My Niemcy bardzo lubimy pić dobre piwo, ale nie upijamy się jakoś strasznie. Jeżeli zdarzają nam się imprezy z Polakami czy Rosjanami, to czasem zszokowani jesteśmy, że można pić tak mocne alkohole.

Czytaj całość
 
Nic tak nie boli jak dusza Drukuj Poleć znajomemu
 Być może wydaje Ci się, że Twoje problemy są tak trudne, że ani Ty, ani tym bardziej inny człowiek, nie jest w stanie Ci pomóc w ich rozwiązaniu. Może szukasz odpowiedzi na różne dręczące Cię pytania, zawiodłeś się na kimś bliskim, nie możesz porozumieć się z innymi ludźmi albo czujesz się samotny i uważasz, że wszystko, co robisz, jest bez sensu. (...) Nawet jeśli uważasz, że nie ma już nikogo życzliwego obok Ciebie, spróbuj zatelefonować do nas.
Czytaj całość
 
Świat według anorektyczek Drukuj Poleć znajomemu
Fragment blogu promującego anoreksjęZ anorektyczkami w fazie choroby rozmawiać się nie da. Jeżeli chcemy poznać ich obsesyjny, zniekształcony świat zajrzeć musimy do ich prywatnych zapisków. Skrawki z pamiętników, blogów i internetowych forów dziewczyn chorych na anoreksję i bulimię mówią same za siebie. One nie jedzą nic, ale Ana żywi się ich mózgiem, psychiką i emocjami. Smacznego!
Czytaj całość
 
Ja, Anoreksja Drukuj Poleć znajomemu
"Polityka"Anoreksja jest najbardziej śmiertelną spośród chorób psychicznych. Głęboko ukrytą i podstępną jak żadna inna. Zwłaszcza, że w świecie, w którym wszyscy odchudzają się na potęgę, jej pierwsze objawy nie budzą na ogół niepokoju. Ogólnie uważa się, że dziewczyny nie jedzą, bo nie chcą - ot, uparły się, modelkami chcą być - kaprys taki. I początkowo faktycznie wchodzą w to świadomie i dobrowolnie.
Czytaj całość
 
ZŁO z telewizora Drukuj Poleć znajomemu
 Teorie ogłupiania i manipulacji za pomocą tego medium są szeroko rozpowszechnione. Chyba żadne inne nie ma tak złego wizerunku jak telewizja. Skoro wszyscy narzekają, to kto ogląda?
Czytaj całość