Wybierz zawód

The file ///wyszukiwarka/wybierz_zawod_left.php cannot be included!
It does not exist or is not readable.
Ludzie
Nie kocham aktorstwa Drukuj Poleć znajomemu

Nie kocham aktorstwaRozmowa z Wojciechem Zielińskim – aktorem znanym m.in. z filmu Chrzest, czy z popularnego serialu Londyńczycy, a ostatnio - laureatem nagrody publiczności im. Zbyszka Cybulskiego.

Czytaj całość
 
Ucho na obraz Drukuj Poleć znajomemu

Ucho na obrazRozmowa z Robertem Glińskim – rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Czytaj całość
 
Prześcignąć samą siebie Drukuj Poleć znajomemu

Prześcignąć samą siebiePonoć kiedy człowiek czegoś bardzo mocno pragnie, osiągnie swój cel. Tylko czy same chęci wystarczą? Młodziutka Natalia Kowalska zapragnęła być kierowcą rajdowym. Dziś jako jedyna kobieta startuje w wyścigu Formuły 2. Ona do swojej pasji dołożyła ciężką pracę i sporą dawkę konsekwencji.

Czytaj całość
 
Pochmurno, ale pogodno Drukuj Poleć znajomemu

Pochmurno, ale pogodnoSą ludzie, których nazywamy artystami, są artyści, których możemy nazwać ludźmi – z ochotą i aprobatą, nie czując, aby jedno określenie urągało drugiemu. O wartościach granicznych, formach pustych i pełnych, o stwarzaniu Człowieka, a także o najnowszej płycie Pogodno rozmawiamy z liderem zespołu, Jackiem Budyniem Szymkiewiczem.

Czytaj całość
 
Z podniesioną głową Drukuj Poleć znajomemu

Z podniesioną głową Granie w ambitnych filmach to nie tylko wybór ścieżki kariery aktorskiej, ale też przypadek. Lesław Żurek, aktor, opowiada o tym, jak dużo przypadku było w jego życiu i o tym, dlaczego warto chodzić z podniesioną głową.  

Czytaj całość
 
Jestem leniem konstruktywnym Drukuj Poleć znajomemu

Jestem leniem konstruktywnymRozmowa z Gabą Kulką, pianistką, wokalistką i autorką tekstów. W grudniu 2009 r. została nominowana do Paszportu Polityki w kategorii muzyka rozrywkowa. W lutym 2010 roku wydawnictwa Hat, Rabbit oraz Sleepwalk uzyskały nominacje do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii album roku muzyka alternatywna, przy czym ten drugi album nominowano również w kategorii produkcja muzyczna roku.

Czytaj całość
 
Głową w mur rzeczywistości Drukuj Poleć znajomemu

Głową w mur rzeczywistości- Nikt nie jest ideałem, zaraz coś na siebie znajdę. Pamiętam, że w dzieciństwie miałem krzywe nogi, dużą głowę i odstające uszy - mówi Marcin Kwaśny, aktor.

Czytaj całość
 
Jestem tchórzem i mam szczęście Drukuj Poleć znajomemu
Jestem tchórzem i mam szczęście Wojciech Jagielski, korespondent i reporter. Perspektywom opowiada o ulubionych krajach, pisaniu książek, przygodach reportera i o tym,  kiedy zrezygnowałby z dziennikarstwa.

Czytaj całość
 
Katolicy nie są amebami Drukuj Poleć znajomemu

Katolicy nie są amebamiRozmowa z Szymonem Hołownią, katolickim publicystą, który potrafi pogodzić współtworzenie programów o tematyce religijnej z... prowadzeniem popularnych audycji rozrywkowych, m.in. Mam Talent.

Czytaj całość
 
Dyryguję własnym głosem Drukuj Poleć znajomemu

Dyryguję własnym głosem- Gdyby start sceniczny miał miejsce dużo wcześniej, pewnie bym przepadł. Moje umiejętności i ówczesny warsztat wokalny nie były wystarczające. Musiałem przejść zapisaną mi drogę – śpiewanie w teatrze, w chórkach. Wszystko po to, aby teraz występować jako solowy artysta - mówi Łukasz Zagrobelny, piosenkarz.

Czytaj całość