Matura 2013
Deklaracja maturalna 2012/13 Drukuj Poleć znajomemu
W tym roku, podobnie jak w poprzednim, maturzyści obowiązkowo muszą zdawać egzamin z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego. Pozostałe przedmioty maturalne maturzyści mogą zdawać według własnego uznania. Deklaracja wstępna musi zostać złożona dyrektorowi szkoły do 30 września. Zmiany w deklaracji można wprowadzać do 7 lutego 2013 r. Wówczas należy złożyć dyrektorowi ostateczną deklarację maturalną. 
 
Decyzja nie jest łatwa, zwłaszcza jeśli ktoś nie sprecyzował jeszcze swoich planów na przyszłość. Polecamy zapoznać się z naszym algorytmem dla niezdecydowanych:
 
   
 1. Sprawdź na naszym portalu wszystkie interesujące Cię kierunki i uczelnie, na których chciałbyś studiować.

2. Zastanów się jakie są twoje szanse z poszczególnych przedmiotów. Pamiętaj o tym, że często 70% z poziomu rozszerzonego to dla uczelni znacznie więcej niż 100% z podstawy.

3. Zadeklaruj do zdawania na maturze przedmioty, które najczęściej powtarzają się w wymaganiach rekrutacyjnych. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na poziom, który jest wymagany przez uczelnie!
 
   

Materiały do pobrania:
 
 Wzór deklaracji maturalnej  Deklaracja absolwenta przystępującego do egzaminu maturalnego w 2013 r. po raz pierwszy (w tym absolwenta, który przystąpił do egzaminu maturalnego po raz pierwszy w latach 2005–2007 i nie uzyskał świadectwa dojrzałości)
   
Wzór deklaracji maturalnej
 

Deklaracja absolwenta, który przystąpił po raz pierwszy do egzaminu maturalnego w latach 2010–2012

   
Wzór deklaracji maturalnej
 Deklaracja absolwenta, który przystąpił do egzaminu maturalnego po raz pierwszy w latach 2008–2009 i nie uzyskał świadectwa dojrzałości, oraz absolwenta, który przystąpił do egzaminu maturalnego po raz pierwszy w latach 2005–2009, uzyskał świadectwo dojrzałości i chce podwyższyć wyniki egzaminów lub zdać egzaminy z przedmiotów dodatkowych